Novinky

13. července 2018 Kontroly překompenzací provozní podpory OZE - stáhněte si naši prezentaci

21. června náš advokát Filip Nečas vystoupil s příspěvkem Kontroly překompenzací provozní podpory OZE na konferenci Alternativní zdroje energie 2018.

15. června 2018 Evropský cíl pro OZE: 32 %

Média přinesla zprávu o dohodě dosažené dnes nad ránem: podíl OZE na elektřině vyrobené v EU by měl činit 32 % k roku 2030.

30. května 2018 Přijďte na konferenci Alternativní zdroje energie 2018

Náš advokát Filip Nečas vystoupí na konferenci Alternativní zdroje energie 2018 s dvěma tématy: Akumulační a bateriové systému z pohledu licencí v současné a budoucí právní úpravě a Kontroly překompenzací provozní podpory OZE.

30. května 2018 Změna dodavatele pro obchodníky s elektřinou a plynem? Vystoupíme na konferenci Obchodování s energiemi

Náš advokát Filip Nečas vystoupí na konferenci Obchodování s energií v ČR, kde se budete moct dozvědět aktuální informace o novinkách i trendech na trzích s elektřinou, plynem či teplem.

28. května 2018 Zveřejněn návrh vyhlášky o vykazování vyrobené elektřiny operátorovi trhu

Ve veřejné databázi legislativních návrhů, o kterých má jednat vláda, se objevil návrh novelizace vyhlášky, která upravuje pravidla, podle nichž výrobci elektřiny z OZE vykazují vyrobenou elektřinu operátorovi trhu.

25. května 2018 Studie: Unesla by česká přenosová soustava odstavení uhelných elektráren?

Organizace Frank Bold (konsorcium, jehož součástí jsou i Frank Bold Advokáti) včera spolupořádala tiskovou konferenci a debatu k odborné studii, která se zabývala otázkou uvedenou v nadpisu, tedy zda by česká přenosová soustava unesla odstavení uhelných zdrojů elektřiny a odpovídající nárůst výroby elektřiny z OZE. 

9. května 2018 ERÚ vydal výkladové stanovisko k podpoře KVET

Informace pro provozovatele kombinované výroby elektřiny a tepla, kteří čerpají podporu podle cenového rozhodnutí č. 2/2017.

10. dubna 2018 Prezentace: Uvedení výrobny do provozu v aktuální judikatuře soudů

Jak soudy vykládají okamžik uvedení do provozu a na čem jsou založené běžící soudní spory o podporu výroby elektřiny z OZE.

Ozvěte se nám