Novinky

10. dubna 2018 Prezentace: Uvedení výrobny do provozu v aktuální judikatuře soudů

Jak soudy vykládají okamžik uvedení do provozu a na čem jsou založené běžící soudní spory o podporu výroby elektřiny z OZE.

26. března 2018 Prezentace z Amperu: dodávky elektřiny přímým vedením

Kdo má licenci na výrobu elektřiny, může tuto elektřinu za určitých podmínek prodávat dalším odběratelům, aniž by k tomu potřeboval licenci obchodníka s elektřinou. Stačí, když bude elektřinu dodávat tzv. přímým vedením, tedy bez využití veřejné sítě. Elektřina je pak osvobozena od regulované složky ceny, tím pádem levnější.

5. března 2018 Anna Francová vystoupí na březnových seminářích Solární asociace

V březnu proběhnou 2 semináře pořádané Solární asociací. Na obou vystoupí naše advokátka Anna Francová s tématem Uvedení výrobny do provozu v aktuální judikatuře soudů.

2. března 2018 Potkejte se s námi na veletrhu Amper 2018

V rámci doprovodného programu brněnského veletrhu AMPER 2018 vystoupí advokátka Anna Francová s příspěvkem Jak legálně dodávat elektřinu z vlastní elektrárny sousedům?

22. ledna 2018 Vystoupili jsme na konferenci „Energie, doprava a inovace (pro) města 21. století“

Město Litoměřice jako dlouhodobý propagátor udržitelné energetiky a dopravy pořádalo ve dnech 23. a 24. listopadu 2017 III. mezinárodní konferenci „Energie, doprava a inovace (pro) města 21. století“. Mezi přednášejícími byl i náš právník Filip Nečas.

17. ledna 2018 Spustili jsme web PREKOMPENZACE.EU

Výrobce energie z obnovitelných zdrojů čekají od roku 2018 kontroly překompenzace vyplácené podpory a její případné krácení. Všechny aktuality k tématu jsou teď na jednom místě.

11. ledna 2018 Školíme na semináři o nákupu elektřiny veřejnou správou

Naše téma: Smluvní vztahy mezi dodavatelem energie a zákazníkem, typické problémy a jak je řešit dobrým nastavením smlouvy

15. prosince 2017 Cenové rozhodnutí pro KVET 2017 a 2018

ERÚ vydal návrhy cenových rozhodnutí pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla.

Ozvěte se nám