Stali jsme se součástí konsorcia Frank Bold
Chcete vědět více? Přečtěte si náš příběh

Novinky

Nefinanční reporting: jak udělat z povinnosti příležitost

20. 5. 2016 | Filip Gregor | Podnikání

Do konce roku 2016 Česká republika reformuje účetní právo tak, aby bylo v souladu s evropskou směrnicí o nefinančním reportingu, kterou v roce 2014 schválilo všech 28 členských států EU. Firmy mají do té doby čas se připravit na nové povinnosti reportingu, které jim směrnice ukládá. Report přitom neslouží jen veřejnosti, měl by být užitečný samotné firmě. Umožňuje jí identifikovat hlavní rizika a příležitosti ve vztahu ke společnosti, zlepšit řízení a strategické plánování, a integrovat hodnoty do firemní kultury.

Ministerstvo vnitra vydalo návod na aplikaci zákona o registru smluv

17. 5. 2016 | Libor Jarmič | Registr smluv

Ministerstvo vnitra dnes zveřejnilo zatím nejucelenější návod na aplikaci zákona o registru smluv. V tzv. metodickém návodu na webové stránce MV je možné se dočíst mimo jiné: 

Od června vstoupí v účinnost nová vyhláška o vykazování energií

17. 5. 2016 | Filip Nečas | Energetika

1. 6. 2016 vstoupí v účinnost nová vyhláška o vykazování energie z podporovaných zdrojů. Vyhláška  upřesňuje termíny pro vykazování a evidenci naměřených hodnot elektřiny a tepla, ale věnuje se také jiným otázkám, jako jsou povinnosti měření elektřiny vyrobené z podporovaných zdrojů a vlastní technologické spotřeby či podmínky uvedení výrobny elektřiny a tepla do provozu.

Připojení fotovoltaické elektrárny do 10kW do sítě

16. 5. 2016 | Filip Nečas | Energetika

Malé fotovoltaické výrobny elektřiny (FVE) s instalovaným výkonem do 10kW, které nejsou provozovány za účelem podnikání, od letošního roku nepotřebují licenci od Energetického regulačního úřadu, což podstatně usnadňuje jejich rozvoj. Přinášíme návod, jak si v případě těchto FVE poradit s některými otázkami jejich připojení do rozvodné sítě a možnými dopady takového připojení.  

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Partneři