Stali jsme se součástí konsorcia Frank Bold
Chcete vědět více? Přečtěte si náš příběh

Novinky

Jak si pohlídat investice I.

25. 10. 2016 | Jana Kravčíková, Kristýna Delmar | Podnikání

Rozjíždíte firmu a potřebujete ji „nakopnout“? Máte zaběhnutou společnost a poohlížíte se po možnostech investice do zajímavého projektu? Jednáte s investorem o podmínkách investice či naopak již chcete investovat do konkrétního projektu? V tomto článku nastíníme některé aspekty vztahu mezi investorem a společností, do které chce investor investovat. V druhém díle se budeme zabývat ochranou investic. 

První z polských aukcí o podporu pro FVE může proběhnout už v prosinci

25. 10. 2016 | Filip Nečas | Energetika

Polské ministerstvo energetiky oznámilo, že hodlá formou aukcí rozdělit podporu pro výrobu elektřiny v solárních elektrárnách o celkové instalované kapacitě 100 MW. První, zkušební aukce by se mohla uskutečnit už letos v prosinci, další by měly následovat v novém roce. Zkušební aukci se vyplatí sledovat, neboť prozradí, s jakou veřejnou podporou pro OZE mohou investoři v Polsku počítat a mají-li smysl investice do polské obnovitelné energetiky. 

Dopad zákona o registru smluv na oblast vědy, výzkumu a inovací

19. 10. 2016 | Martin Maňák | Inovace

Letos přijatý zákon o registru smluv (dále jen „ZRS“), přinesl podstatné změny do způsobu uzavírání smluv. Přinášíme informace o základních změnách, které tento zákon přinese do oblasti vědy, výzkumu a inovací, a na jeho základní výjimky vztahující se na tuto oblast.

Budoucnost daňové optimalizace

18. 10. 2016 | Jan Šrytr | Legislativa

Společnost Apple nedávno dostala největší daňovou pokutu v historii EU. Bude pravděpodobně muset doplatit v přepočtu víc než 350 miliard korun za to, že si s Irskem dojednala daně nižší než jedno procento. Daňová optimalizace se opět vrací do centra pozornosti veřejnosti. V centru pozornosti zákonodárců je však už dlouho a rýsuje se hned několik způsobů, jak zákony postihnou neetické daňově optimalizační praktiky.

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Partneři