English Stali jsme se součástí konsorcia Frank Bold
Chcete vědět více? Přečtěte si náš příběh
Kontakt: +420 545 213 975

Pavel Franc členem Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí

23. 10. 2014 | Veřejné právo

Tento týden byla ustanovena Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí. Jejím členem se stal Pavel Franc, CEO Frank Bold. Rada dává doporučení vládě, jak postupovat v přijímání protikorupčních opatření a bude připomínkovat protikorupční zákony.

Hned na prvním jednání Pavel Franc prosadil, aby Rada doporučila vládě iniciovat sjednocování výkladů zákona o veřejných zakázkách mezi MMR, ÚHOS a jednotlivými dotačními orgány.

"Z praxe totiž dobře víme, že nejistota zadavatelů, ale i dodavatelů z hlediska interpretace zákona o veřejných zakázkách je obrovská. Dotační orgány vykládají zákon nějak, ÚHOS a MMR mají zase svoje výklady zákona. Nikdo se tak nemůže spolehnout na nic. Jediná dosavadní reakce vlády je další novelizace, která však stav nejistoty nevyřeší," vysvětluje Pavel Franc.

Stejnou tezi přednesl Pavel Franc 2. října na konferenci o veřejných zakázkách v Praze. V diskusi o plánované novele zákona o veřejných zakázkách, které se účastnili především zadavatelé veřejných zakázek, se k tomuto názoru nakonec přiklonilo 77 % účastníků diskuse.

 

Řešíte podobnou otázku?

Popište nám, s čím vám můžeme pomoci a my se vám do 2 dnů ozveme s nabídkou našich služeb.

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Články k tématu

Partneři