English Stali jsme se součástí konsorcia Frank Bold
Chcete vědět více? Přečtěte si náš příběh
Kontakt: +420 545 213 975

Právo pro vědu, výzkum a inovace

Mít skvělý nápad a získat na něj grant nebo investora je jen začátek. Než svým projektem změníte svět, budete muset projít bludištěm paragrafů.

Nezdržujte se na cestě, kde se počítá každá minuta. Nechybujte tam, kde záleží na detailech. Našim krédem je porozumět vašemu byznysu a doporučit vám přesně to, co potřebujete.

Jsme jediní právní specialisté na výzkumné a inovační projekty působící i v Bruselu. Jsme experti na veřejné právo a jednání s úřady.

Specializujeme se na společné projekty soukromé a veřejné sféry. Rozumíme řeči grantů - máme praktické zkušenosti z desítek grantových projektů.

Pomůžeme vám s právními kroky nezbytnými pro přeměnu nápadu do úspěšného podnikání - od založení společnosti až po přípravu vašeho projektu na vstup investora nebo expanzi na další trhy.

S čím vám můžeme pomoci

Ozvěte se nám

Do dvou pracovních dnů vám pošleme nástin předpokládaných kroků a nabídku právních služeb. Napište nám nebo zavolejte.

Naše zkušenosti

  • Jihomoravskému inovačnímu centru se staráme o kompletní právní agendu.
  • Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně jsme poskytli specializované poradenství v oblasti duševního vlastnictví a transferu výsledků výzkumných projektů do praxe.
  • Zajistili jsme právní podporu projektu pro uplatnění patentovaného využití biometanu v automobilovém průmyslu.
  • Stáli jsme u zrodu Czech Green Building Council v České republice, který podporuje inovace v oboru stavebnictví.
  • Stáli jsme u zrodu několika inovativních projektů a pomáhali ve všech fázích jejich životního cyklu - od nápadu, přes uvedení na trh, až po vstup investora. Pomohli jsme na svět první české virtuální elektrárně se zelenou elektřinou Amper Market. Vytvořili jsme právní modely pro první projekty carsharingu a bikesharingu v České republice.

Co ještě umíme

  • Máme ojediněle rozsáhlou zkušenost s tvorbou legislativy. V České republice jsme byli při tvorbě klíčových norem.
  • Rozumíme evropskému právu. Jako členové expertní skupiny jsme radili Evropské komisi při tvorbě směrnice o nefinančním reportingu pro velké korporace.
  • Finančně i expertně podporujeme prosazení 9 protikorupčních zákonů Rekonstrukce státu, které zlepší úroveň fungování státu, a tím i podnikatelské prostředí v České republice
  • Sami jsme součástí inovativního modelu podnikání – konsorcia Frank Bold, které propojuje podnikání se společensky prospěšnými cíli.

Reference

Říkají o nás

Řada začínajících, ale i rychle rostoucích firem považuje spolupráci s právníky za cestu ke zbytečnému papírování a zdržování svého podnikání. Frank Bold si ceníme za to, že nás i naše partnery v JICu netlačí do zbytečností. Pro rozjezd inovativních nápadů i složitou právní agendu podpory výzkumu a vývoje nabízí vždy jen ta řešení, která jsou funkční a nezbytná.

Radim Kocourek
COO Jihomoravského inovačního centra

Partneři