Články

Co přinese novela zákona o obchodních korporacích?

18. 11. 2020, 10:42 Petr Kocmánek Právo pro podnikání

Jasnější úpravu v některých sporných situacích a nové možnosti pro podnikatele zavede tzv. “velká” novela zákona o obchodních korporacích. Platit začne 1.1. 2021 a zavede několik nových pravidel, kterým by měl každý podnikatel věnovat pozornost.

Jak financovat firmu prostřednictvím dluhopisů

5. 2. 2020, 10:18 Petr Kocmánek Právo pro podnikání Finanční právo

V poslední době u firem roste obliba korporátních dluhopisů jako dostupné  cesty k získání financí. Ty jsou nabízeny čím dál více i začínajícími společnostmi a start-upy a je o ně značný zájem i ze strany investorů. Ve srovnání s výnosy dluhopisů vydávaných státem nebo jinými investičními příležitostmi je totiž jejich úrok často o poznání zajímavější.

Jaké jsou důležité změny v zákonech v roce 2020?

13. 1. 2020, 15:54 Hana Římanová Právo pro podnikání

V letošním roce nás čekají některé důležité změny v zákonech. Pracuje se na změně zákona o obchodních korporacích, mění se výše minimální a zaručené mzdy a spustí se třetí a čtvrtá vlna elektronické evidence tržeb. Frank Bold Advokáti přináší souhrn toho nejdůležitějšího, na co se letos připravit.

Náš klient uspěl na Kickstarteru a začíná s výrobou pro americký trh

28. 8. 2017, 19:36 Martin Kornel Právo pro podnikání

Ostravský start-up XTND uspěl na Kickstarteru s vlastním inteligentním longboardem pro snadnou dopravu po městě.

Jak si pohlídat investice II.

17. 1. 2017, 14:35 Jana Kravčíková Kristýna Delmar Právo pro podnikání

V druhém článku o vztazích mezi investorem a společníky se podíváme na to, jaké existují nástroje k ochraně investice, případně ochraně společnosti, do které bylo investováno. 

Jak si pohlídat investice I.

25. 10. 2016, 11:23 Jana Kravčíková Kristýna Delmar Právo pro podnikání

Rozjíždíte firmu a potřebujete ji „nakopnout“? Máte zaběhnutou společnost a poohlížíte se po možnostech investice do zajímavého projektu? Jednáte s investorem o podmínkách investice či naopak již chcete investovat do konkrétního projektu?

Tři věci, které je třeba prověřit při due diligence pro FVE

19. 9. 2016, 16:05 Energetické právo

Energetický regulační úřad není jediný, kdo netrpělivě čeká na notifikaci podpory pro výrobny elektřiny z OZE. Na rozhodnutí Komise čekají také investoři, kteří mají v plánu jejich akvizice. Akvizice elektrárny však není zcela bez rizik ani v případě vydání notifikace. Tato rizika jsou nejčastěji identifikována již v rámci právní prověrky (due diligence). Níže uvádíme vybrané body právní prověrky fotovoltaické elektrárny (FVE), na které by se nemělo zapomínat.

Členové i bývalí členové statutárního orgánu nově ručí za dluhy zkrachovalé firmy

16. 10. 2015, 15:59 Právo pro podnikání

Zákon o obchodních korporacích přinesl rozšíření možnosti postihu členů statutárních orgánů korporací, které se dostaly do úpadku. 

Všechny články

Ozvěte se nám