Články

Jak financovat firmu prostřednictvím dluhopisů

8. 9. 2017, 10:18 Petr Kocmánek Právo pro podnikání

V poslední době u firem roste obliba korporátních dluhopisů jako dostupné  cesty k získání financí. Ty jsou nabízeny čím dál více i začínajícími společnostmi a start-upy a je o ně značný zájem i ze strany investorů. Ve srovnání s výnosy dluhopisů vydávaných státem nebo jinými investičními příležitostmi je totiž jejich úrok často o poznání zajímavější.

Náš klient uspěl na Kickstarteru a začíná s výrobou pro americký trh

28. 8. 2017, 19:36 Martin Kornel Právo pro podnikání

Ostravský start-up XTND uspěl na Kickstarteru s vlastním inteligentním longboardem pro snadnou dopravu po městě.

Jak si pohlídat investice II.

17. 1. 2017, 14:35 Jana Kravčíková Kristýna Delmar Právo pro podnikání

V druhém článku o vztazích mezi investorem a společníky se podíváme na to, jaké existují nástroje k ochraně investice, případně ochraně společnosti, do které bylo investováno. 

Jak si pohlídat investice I.

25. 10. 2016, 11:23 Jana Kravčíková Kristýna Delmar Právo pro podnikání

Rozjíždíte firmu a potřebujete ji „nakopnout“? Máte zaběhnutou společnost a poohlížíte se po možnostech investice do zajímavého projektu? Jednáte s investorem o podmínkách investice či naopak již chcete investovat do konkrétního projektu?

Tři věci, které je třeba prověřit při due diligence pro FVE

19. 9. 2016, 16:05 Filip Nečas Energetické právo

Energetický regulační úřad není jediný, kdo netrpělivě čeká na notifikaci podpory pro výrobny elektřiny z OZE. Na rozhodnutí Komise čekají také investoři, kteří mají v plánu jejich akvizice. Akvizice elektrárny však není zcela bez rizik ani v případě vydání notifikace. Tato rizika jsou nejčastěji identifikována již v rámci právní prověrky (due diligence). Níže uvádíme vybrané body právní prověrky fotovoltaické elektrárny (FVE), na které by se nemělo zapomínat.

Členové i bývalí členové statutárního orgánu nově ručí za dluhy zkrachovalé firmy

16. 10. 2015, 15:59 Právo pro podnikání

Zákon o obchodních korporacích přinesl rozšíření možnosti postihu členů statutárních orgánů korporací, které se dostaly do úpadku. 

Zpráva o vztazích a další informační povinnosti v rámci podnikatelských seskupení

15. 12. 2014, 17:45 Filip Nečas Právo pro podnikání

Má vaše firma dceřinou společnost či dostává pokyny od osob mimo vaši organizaci? Víte o všech povinnostech, které od letošního roku přinesla nová právní úprava?

Změny v odpovědnosti a odměňování členů statutárních orgánů

21. 11. 2013, 13:48 Právo pro podnikání

1. ledna 2014 nabývá účinnosti nový zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích - ZOK), který společně s novým občanským zákoníkem přináší řadu změn mj. i v právní úpravě odměn a odpovědnosti členů statutárních a jiných orgánů obchodní společnosti (korporace).  

Ozvěte se nám