Články

Jak na home office? Rady pro zaměstnavatele

16. 11. 2020, 10:32 Natálie Pecháčková Právo pro podnikání

Vzhledem k aktuálnímu šíření koronaviru, je v zájmu zaměstnavatele minimalizovat riziko přenosu onemocnění mezi zaměstnanci, například zavedením home office, pokud to povaha práce dovoluje. I to má ale svá pravidla. Souhrn těch nejdůležitějších najdete v tomto článku.

Jak překlenout krizi? Tipy pro podnikatele z pracovního práva

12. 11. 2020, 15:27 Natálie Pecháčková Právo pro podnikání

Vzhledem k aktuálním opatřením hledají mnozí podnikatelé různé způsoby jak snížit své náklady, včetně těch personálních. Přinášíme proto některé z možností, které můžete využít.

Zaměstnání cizinců: využijte zaměstnaneckou či modrou kartu

9. 9. 2020, 09:08 Hana Římanová Právo pro podnikání

Zaměstnanecká karta je povolení k dlouhodobému pobytu cizince ze země mimo EU na území České republiky za účelem zaměstnání. Proces jejího získání může být zdlouhavý. Usnadní vám jej důkladná příprava všech potřebných podkladů.

Zaměstnávání cizinců: na co by měl zaměstnavatel myslet?

6. 3. 2020, 12:29 Hana Římanová Právo pro podnikání

Zaměstnávání cizinců z třetích zemí je zpravidla administrativně náročnější než zaměstnání občana České republiky, případně Evropské unie. Je totiž potřeba dodržet zákonem striktně daný postup. Přesto by administrativní proces neměl zaměstnavatele od zaměstnání cizinců odradit, neboť tak mohou přijít o cenné a kvalitní pracovní síly.

Jaké jsou důležité změny v zákonech v roce 2020?

13. 1. 2020, 15:54 Hana Římanová Právo pro podnikání

V letošním roce nás čekají některé důležité změny v zákonech. Pracuje se na změně zákona o obchodních korporacích, mění se výše minimální a zaručené mzdy a spustí se třetí a čtvrtá vlna elektronické evidence tržeb. Frank Bold Advokáti přináší souhrn toho nejdůležitějšího, na co se letos připravit.

Pracovní smlouva: checklist pro zaměstnavatele

22. 11. 2019, 01:51 Jitka Mihulková Právo pro podnikání

Dobrá pracovní smlouva by měla být dostatečně určitá, aby předcházela sporům a nejasnostem ve vztahu se zaměstnanci. Co to konkrétně znamená? Zde je 10 základních bodů, v nichž se v praxi chybuje.

Společnosti vyplácejí na odstupném miliony, mnohdy zbytečně

13. 8. 2019, 11:15 Jan Kubala Právo pro podnikání

S vedoucím zaměstnancem lze smluvně ujednat možnost jeho odvolání bez nároku na odstupné. V praxi soukromých společností zatím toto ujednání vídáme málokdy.

Kopírování dokladů zaměstnanců - jak je to správně podle GDPR

26. 2. 2019, 15:30 Petr Kocmánek Právo pro podnikání

Mohou zaměstnavatelé uchovávat kopie dokladů svých zaměstnanců? Co na tom změnilo GDPR?

Všechny články

Ozvěte se nám