Advokát Pavel Černý promluvil v reportáži České televize o znečištěném ovzduší v Ostravě

14. 12. 2020 Právo pro životní prostředí

Znečištěnému ovzduší ostravských Bartovic a Radvanic se věnovala Česká televize v pořadu Nedej se. V reportáži, která se věnovala nadměrnému znečištění vzduchu i jeho příčinám, promluvil i advokát Frank Bold Advokáti Pavel Černý. 

Zlepšit kvalitu vzduchu ve městech měly takzvané Programy zlepšování kvality ovzduší, které však nebyly dostatečné. “Opatření v nich nebyla dostatečné konkrétní, což konstatovaly i správní soudy, konkrétně tedy Nejvyšší správní soud, který čtyři z těchto plánů zrušil. V návaznosti na to, že plány byly vydány pozdě, byly podány žaloby na náhradu škody nebo újmy v těch nejvíce znečištěných oblastech. Zejména tedy v Ostravě ty spory ještě probíhají,” uvedl Pavel Černý. 

Celou reportáž můžete zhlédnout zde.

Čtěte také

15. ledna 2021 Webinář: Jak přihlásit OZE projekt do předregistrační výzvy Modernizačního fondu

Jan Šrytr z Frank Bold Energy v praktickém workshopu 20. ledna od 10 hodin ukáže, jak se přihlásit do tzv. předregistrační výzvy, která je podmínkou pro získání dotace na obnovitelné zdroje z Modernizačního fondu.

14. ledna 2021 Vláda schválila 56 miliard na rozvoj regionů. Podpoří také zeleň a lepší využívání vody

V pondělí 11. ledna 2021 schválila vláda 56 miliard na rozvoj regionů, v níž počítá s penězi i pro opatření takzvané modrozelené infrastruktury. Na co je bude možné využít?

Všechny novinky

Ozvěte se nám