English Stali jsme se součástí konsorcia Frank Bold
Chcete vědět více? Přečtěte si náš příběh
Kontakt: +420 545 213 975

​Evropský parlament bude zvažovat 35% cíl pro OZE k 2030

5. 4. 2017 | Kristína Šabová | Energetika

Ambiciózní návrh na stanovisko parlamentu k jednomu z návrhů Zimního energetického balíčku byl oznámen světu, k jeho prosazení však ještě vede dlouhá cesta.

Evropský parlament začíná projednávat revizi evropské směrnice o podpoře obnovitelných zdrojů, která ukládá závazné cíle pro snižování emisí skleníkových plynů. Nyní platí cíl 20 % do roku 2020 pro celou EU, rozepsaný do sub-cílů, které se pro každý členský stát liší. Pro následující dekádu Evropská komise v tzv. Zimním energetickém balíčku navrhla jeden celoevropský cíl ve výši 27 %, s nímž už dříve předběžně projevily souhlas i členské státy.

Nyní se otázkou cíle pro 2030 začíná zabývat Evropský parlament. Poslanec José Blanco López, který má agendu na starost, oznámil, že navrhne podstatně ambicióznější cíl - 35 % pro celou EU. Ke společné pozici Evropského parlamentu však ještě vede dlouhá cesta, poslanec si svůj návrh nejprve musí obhájit ve svém výboru pro průmysl a dopravu a pak v plénu.

Projednávání nese známky klíčové agendy - na finální pozici parlamentu se budou chtít podílet minimálně tři další výbory a i v samotném výboru pro průmysl a dopravu bude konkurenční pozměňovací návrhy podávat minimálně sedm stínových reportérů". Možná proto poslanec López přitvrdil” a ke svému původnímu prohlášení o 30% cíli přidal ještě pět procent navrch.

Čtěte také:

Spojte se s námi

Za váš byznys s čistou energií nasadíme všechny naše silné zbraně: dokonalou znalost legislativního prostředí, obchodních zvyklostí a trendů, orientaci v technických otázkách provozu a bohaté zkušenosti s postupem státních orgánů. Kontaktujte nás.

 

Řešíte podobnou otázku?

Popište nám, s čím vám můžeme pomoci a my se vám do 2 dnů ozveme s nabídkou našich služeb.

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Články k tématu

Partneři