ERÚ vydal cenové rozhodnutí pro rok 2017

Dne 29. 9. 2016 bylo ve Věstníku Energetického regulačního úřadu zveřejněno cenové rozhodnutí č. 5/2016, kterým byla stanovena podpora pro podporované zdroje energie na rok 2017. Cenové rozhodnutí však stanovuje podporu pouze pro zdroje uvedené do provozu po 1. 1. 2013. V jeho odůvodnění se uvádí, že podpora se vztahuje pouze na zdroje, jejichž podpora má kladné notifikační rozhodnutí. 

Energetický regulační úřad tak naplnil své hrozby z posledních dnů. Jeho předsedkyně Alena Vitásková uvedla, že v případě vydání dalších notifikací je ERÚ připraven stávající cenové rozhodnutí změnit. Úřad tak však musí učinit nejpozději do 31. 12. 2016. V případě, že by tak neučinil, bylo by nutné se po něm domáhat náhrady majetkové újmy způsobené jeho nesprávným úředním postupem.

Energetický regulační úřad současně změnil stávající cenové rozhodnutí  č. 5/2015, kterým byla stanovena podpora pro některé podporované zdroje na letošní rok, a to s účinností od 1. 10. 2016, v rámci něhož zohlednil v srpnu vydaná notifikační rozhodnutí Komise, o nichž jsme Vás již informovali.

Více informací ve věstníku ERÚ

Potřebujete radu právníka týkající se energetiky?

Za váš byznys s čistou energií nasadíme všechny naše silné zbraně: znalost legislativního prostředí, orientaci v technických otázkách provozu a bohaté zkušenosti s postupem státních orgánů. 

Buďte v obraze

Našim klientům a partnerům pravidelně zasíláme právní články a novinky z různých oblastí. Vaše osobní údaje pečlivě chráníme!

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjemní*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.