Co je nového

9. července 2020 Tým Franka Bolda podal připomínky k Návrhu územnímu plánu města Brna

K návrhu nového územního plánu města Brna bylo možné podávat námitky a připomínky do konce června. S připomínkou se připojil i Frank Bold. Týká se takzvané modrozelené infrastruktury, která má sloužit ke zlepšení a stabilizaci příznivého mikroklimatu ve městě a také k rekreaci. 

19. června 2020 Frank Bold zahajuje projekt Udržitelné stavitelství. Přijďte ho tvořit s námi na seminář!

Frank Bold zahajuje projekt “Udržitelné stavitelství”. Na úvod semináře představíme projektový záměr Udržitelné stavitelství, dále bude stručně shrnuta podstata výzvy Architects for Future, která je dále aktivně rozvíjena iniciační skupinou architektů pod ČKA, s informacemi o návazných aktivitách.

18. června 2020 Udržitelné stavitelství - praktický katalog opatření v území a právních řešení

Stavebnímu právu, developmentu a životnímu prostředí se ve Frank Bold Advokáti věnujeme už více než 20 let. A jsme přesvědčeni, že přišla doba aktivně posunout stavebnictví v ČR směrem k inovacím a novým technologiím, rychlejšímu stavění, šetrnému přístupu k životnímu prostředí a zacházení se zdroji energie a vody či maximálnímu využití dopravní a komunikační infrastruktury. Proto jsme iniciovali projekt, jehož cílem je podpořit udržitelné stavitelství v České republice.

Další novinky

Na čem pracujeme

Typy spin-off společností: čím se liší a kterou vybrat?

13. August 2020, 10:31 Lucie Smolka Právo pro podnikání Právo ICT

Spin-off společnost je obchodní společnost určená ke komercializaci výsledků výzkumné činnosti. Jedná se v podstatě o vědeckovýzkumný start-up. Rizika i komerční aktivity se jejím založením z výzkumné sféry přesunou do sféry komerční. Svůj podíl v ní má často výzkumná organizace a investor ze soukromého sektoru.

Využití licenční smlouvy v transferu technologií: co je nutné ve smlouvě upravit?

10. August 2020, 08:59 Lucie Smolka Právo ICT

Licenční smlouva je nejběžnější smlouvou, která se pro využití výsledků tvůrčí činnosti používá. Jejím cílem je umožnit využití výsledků jiným osobám než je majitel majetkových práv a současně zabránit jejich zneužití. Může se přitom jednat o předmět průmyslového vlastnictví jako je třeba patent nebo o autorské dílo. Licenční smlouvu však využijete také pro ochranu specifických typů, například databází.

Další články

Ozvěte se nám