Aktuálně k novele ZPOZE a překompenzacím energetických výroben

Jedním z nejdiskutovanějších témat v oblasti energetiky jsou kontroly překompenzací, jejichž účelem je zjistit, zda provozní podpora, kterou pobírají výrobci, není nepřiměřená. 

Podle aktuálních informací Ministerstvo průmyslu a obchodu už spustilo sektorové šetření FVE uvedených do provozu v roce 2010. Rádi vám s aktuální kontrolou pomůžeme a pokud máte nějaké otázky k vyplnění dotazníků, obraťte se na nás. Překompenzací se navíc dotkne také novela zákona o podporovaných zdrojích energie (ZPOZE). Návrh novely nyní projednávají dva výbory Poslanecké sněmovny. Přehled aktuální situace přináší Frank Bold Advokáti v tomto článku.

Návrh novely zákona o podporovaných zdrojích energie předložila vláda poslancům k projednání loni v květnu. Prvním čtením v Poslanecké sněmovně prošel na konci letošního ledna a následně se jím začátkem února zabývaly hospodářský a zemědělský výbor. Nyní je možné podávat pozměňovací návrhy výborům do 8. března (hospodářský výbor) a 22. března (zemědělský výbor). Druhé čtení v poslanecké sněmovně proběhne nejdříve na konci března.

Vzhledem k dopadu na kontroly překompenzací zdůrazňujeme, že návrh stále počítá se sníženým IRR (vnitřním výnosovým procentem), podle kterého se bude prověřovat přiměřenost podpory u zdrojů uvedených do provozu mezi lety 2006 – 2015. U solárních elektráren zatím činí pouze 6,3 % místo původně navrhovaných 8,4 %. 

Situaci budeme sledovat i nadále a přinášet vám nejčerstvější informace o dalším vývoji návrhu novely ZPOZE. 


Máte nejasnosti ohledně kontrol překompenzací?

Obraťte se na nás

Máte nejasnosti ohledně sektorového šetření, kontrol překompenzací nebo dopadů připravované novely ZPOZE?

Rádi se s Vámi setkáme a odpovíme na Vaše dotazy týkající se připravovaného postupu Ministerstva průmyslu a obchodu a Státní energetické inspekce. Poskytneme Vám také konzultaci v oblasti kontrol překompenzací.

Buďte v obraze

Našim klientům a partnerům pravidelně zasíláme právní články a novinky z různých oblastí. Vaše osobní údaje pečlivě chráníme!

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjemní*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.