Pro významného developera jsme provedli právní prověrku pozemků za půl miliardy

Pro společnost JRD Development jsme se v minulém roce právně podíleli na nákupu nemovitostí v Praze, kde developer plánuje na pozemcích o rozloze větší než 5 hektarů výstavbu nového bydlení.

Kromě právní prověrky soukromoprávních aspektů projektu jsme následně ještě před jejich prodejem připravovali také smluvní dokumentaci pro převod pozemků. Využili jsme pro to zkušenosti z akvizic společností, kterým jsme poskytovali komplexní právní služby ze smluvního i stavebního práva.

Během zpracování due dilligence pro JRD Development bylo nutné komplexně spolupracovat i s dalšími stranami například na sběru všech informací od prodávajícího, také z dalších veřejných i neveřejných zdrojů. „Po dokončení prověrky jsme pro klienta zpracovali závěrečnou zprávu, v níž jsme identifikovali potenciální rizika a navrhli pro něj postup, jak se případným komplikacím vyhnout,” popisuje Barbora Chmelařová z kanceláře Frank Bold Advokáti.

Pro samotný převod nemovitostí v hodnotě zhruba 500 milionů Kč, který byl poměrně komplikovaný, jsme také připravovali smluvní dokumentaci. U tohoto typu transakcí je běžné, že se cena nemovitostí odvíjí až od budoucí změny územního plánu a toho, co konkrétně bude možné vystavět, proto bylo nutné zohlednit i tento aspekt.


Zkušenosti klienta

Spolupráce se společností Frank Bold Advokáti byla pro naši společnost v tomto typu transakce pilotním projektem. Komunikace ze strany dodavatele i vzhledem ke komplexnosti a složitosti celé transakce byla v rámci celé spolupráce na velmi vysoké úrovni a také výstupy naplnily naše očekávání. Věříme, že v budoucnu budeme mít další příležitosti ke spolupráci.


Chystáte se na akvizici developerského projektu?

Provedeme právní prověrku projektu, upozorníme Vás na možná rizika a navrhneme vhodný způsob transakce. Veškeré důležité dokumenty pro Vás připravíme.

Obraťte se na nás

Buďte v obraze

Našim klientům a partnerům pravidelně zasíláme právní články a novinky z různých oblastí. Vaše osobní údaje pečlivě chráníme!

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjemní*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.