Nouzový stav: jak na veřejné zakázky i jaké jsou pravomoci starosty radí obcím Frank Bold Advokáti

6. 5. 2020 Právo pro veřejnou správu

Krizová opatření přijatá s cílem zabránit šíření koronaviru dopadla také na každodenní chod obcí. Jejich zástupci museli řešit výjimečné situace i právní dotazy. Vypořádat se s nimi jim pomáhají Frank Bold Advokáti.

Jak zajistit dostatečné množství ochranných pomůcek prostřednictvím veřejných zakázek v době nouzového stavu radí v aktuálním vydání časopisu PRO města a obce právničky Anna Francová a Lucie Benešová. V článku se zaměřují na možnosti rychlého doplnění těchto nutných zásob vzhledem v současné krizové době, v níž nejsou běžné nástroje veřejného zadávání efektivní.

Na nejdůležitější otázky týkající se například pravomocí starosty, uzavírání budov na území obce i zadávání veřejných zakázek odpovídal tým téměř 80 právníků bezplatné právní poradny. Odpovědi na ně si přečtěte v aktuálním květnovém vydání časopisu Moderní obec.

Čtěte také

4. června 2020 Novela zákoníku práce již v Senátu – co se změní?

Ačkoliv stále není legislativní proces u konce, je velmi pravděpodobné, že bude v nejbližších měsících přijata novela zákoníku práce. Zavádí například sdílené pracovní místo, výpočet dovolené a upravuje doručování písemností. Jaké další změny přinese?

3. června 2020 Webinář o podpoře místních podnikatelů online ke shlédutí

Na pomoc pro místní podnikatele a jejich podporu prostřednictvím zadávacích řízení se zaměřil poslední webinář Národní sítě zdravých měst, kterého se v první červnové pondělí účastnila advokátka Anna Francová.

Všechny novinky

Ozvěte se nám