Jak Frank Bold pomohl zvládnout České republice první vlnu pandemie covid-19?

24. 8. 2020 Pavel Franc Náhrada škody podle krizového zákona Pracovní právo

Když se letos v březnu přihnala do České republiky první vlna pandemie koronaviru, bylo nám jasné, že je třeba okamžitě podat pomocnou ruku všem, kteří ji potřebovali. Spustili jsme proto bezplatnou online právní poradnu koronavirus.frankbold.org, kde jsme první dotazy zodpovídali už tři dny po vyhlášení nouzového stavu. Celkem jsme jich nakonec zodpověděli více než dva tisíce. Kde, komu a jak Frank Bold během krize pomáhal, si přečtěte ve speciální brožuře, kterou vám přinášíme.

Kromě občanů a podnikatelů jsme poskytli rady i státu. V projektu Nezhasínat jsme připravili sérii doporučení k řešení krize. Navrhli jsme vhodný právní rámec pro dlouhodobé chytré zvládání pandemie, takzvaný pandemický zákon. Přinesli jsme návrhy, jak může stát posílit centrální nákupy pro flexibilní zajištění ochranných pomůcek bez korupčních rizik. Současně jsme přesvědčili vládu, aby nedošlo ke zrychlenému projednání novely zákona o zadávání veřejných zakázek, která by umožnila přístup k zakázkám i zcela netransparentním a neseriozním firmám.

Během tří měsíců intenzivní práce jsme také odpovídali na dotazy pro Českou televizi, TV Nova, TV Prima či Aktuálně.cz, radili členům Hospodářské komory, spolupracovali s Moravskoslezským krajem nebo pořádali webináře pro Národní síť zdravých měst a další. V krizi jsme prokázali, že jsme experti na nestandardní situace a dokážeme účinně pomáhat ve všech právních oblastech mimo trestní právo.

Frank Bold je s vámi v dobrých i špatných časech. Od rozdělané práce na řešení škod po krizových opatřeních proto neodcházíme ani nyní a jsme tu pro vás. 

Obraťte se na nás

Čtěte také

24. září 2020 Advokát Jiří Nezhyba promluví v diskuzi Brno: výstavba a nový územní plán

O připravovaném územním plánu Brna, různých typech bydlení i velkých developerských plánech ve městě promluví v diskuzi BRNO: VÝSTAVBA A NOVÝ ÚZEMNÍ PLÁN náš advokát, odborník na stavební právo a územní plánování, Jiří Nezhyba.

18. září 2020 Metodika pro investory v Praze bude jednotná

Výstavba a rozvoj městských částí bude v Praze nově jednodušší. Chaotickou situaci se dosud snažily řešit individuálně některé městské části i Svaz městských částí hlavního města Prahy, s nímž Frank Bold Advokáti ohledně souboru pravidel pro investory spolupracují. Tento týden se však magistrát, svaz i další dotčené městské části shodly na společném postupu a spolupráci.

Všechny novinky

Ozvěte se nám