Metodika pro investory v Praze bude jednotná

18. 9. 2020 Stavební právo a územní plánování Územní plánování

Výstavba a rozvoj městských částí bude v Praze nově jednodušší. Chaotickou situaci se dosud snažily řešit individuálně některé městské části i Svaz městských částí hlavního města Prahy, s nímž Frank Bold Advokáti ohledně souboru pravidel pro investory spolupracují. 

Tento týden se však magistrát, svaz i další dotčené městské části shodly na společném postupu a spolupráci na metodice pro investory, kterou zpracoval pražský magistrát. Zásadní je přitom jednotný přístup směrem k investorům, který povede ke kvalitní výstavbě zohledňující potřeby budoucích obyvatel.

Shoda může do budoucna napomoci transparentnosti a předvídatelnosti postupu jak magistrátu, tak jednotlivých městských částí pro developery. “Soulad magistrátu a městských částí při utváření zásad pro developery na celém území města Prahy navíc usnadní spolupráci magistrátu a jednotlivých městských částí při prosazování zájmů jejich obyvatel ve vztahu investorům,” říká advokát Jiří Nezhyba z kanceláře Frank Bold Advokáti.

Koordinace postupu při zavádění pravidel pro investory usnadní jednání o developerských projektech na území pražských městských částí, které jsou součástí svazu.


Zvažujete pořízení Zásad pro developery?

Obraťte se na nás

Čtěte také

13. října 2020 Frank Bold Advokáti zvou na seminář o ochraně duševního vlastnictví

Na právní prostředky ochrany před zásahem do práv duševního vlastnictví se zaměří online seminář Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů, na kterém vystoupí Frank Bold Advokáti Lucie Smolka a Martin Kornel. Přidejte se ve středu 21.října 2020 od 10 hodin.

7. října 2020 Diskuse v Jihlavě: Developer a město, vztah, který je třeba resuscitovat

Vztahem mezi developerem a samosprávami se bude zabývat online panelová diskuze Developer a město, na kterou zve statutární město Jihlava a Frank Bold Advokáti. Zástupci investorů, podnikatelů ve stavebnictví a obcí na ní budou debatovat nejen o nastavování pravidel spolupráce mezi městy a developery, ale také o udržitelnosti, inovacích a především víře, že změna je možná.

Všechny novinky

Ozvěte se nám