Video: Diskuze o udržitelných městech a zásadách pro developery ukázala trendy v rozvoji obcí

4. 12. 2020 Stavební právo a územní plánování Udržitelné stavitelství pro kvalitnější život

Jak utvářet města tak, aby byl život v nich příjemný pro lidi, kteří hledají nejen místo k bydlení, ale také odpovídající dopravní a technickou infrastrukturu a občanskou vybavenost? Právě tím se zabývala online konference Developer a město pořádaná 1. prosince Národní sítí Zdravých měst ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT a Frank Bold Advokáty. 

Vlastní zkušenosti se spoluprací na výstavbě měst s developery představil náměstek jihlavské primátorky Vít Zeman, který stojí za přípravou tamějších Zásad pro spolupráci s investory. Ty budou na svém zasedání 17. prosince projednávat jihlavští zastupitelé. Jihlava se tak může stát prvním statutárním městem, které bude s dokumentem pracovat.

V Jihlavě i dalších městech se na přípravě zásad podílí Frank Bold Advokáti. Jejich právní aspekty proto na místě představil advokát a partner v naší kanceláři Jiří Nezhyba, který společně s právníkem Petrem Boudou připravili na toto téma také praktický workshop.

Záznam z dopolední konference i odpoledního workshopu můžete zhlédnout zde.

Čtěte také

15. ledna 2021 Webinář: Jak přihlásit OZE projekt do předregistrační výzvy Modernizačního fondu

Jan Šrytr z Frank Bold Energy v praktickém workshopu 20. ledna od 10 hodin ukáže, jak se přihlásit do tzv. předregistrační výzvy, která je podmínkou pro získání dotace na obnovitelné zdroje z Modernizačního fondu.

14. ledna 2021 Vláda schválila 56 miliard na rozvoj regionů. Podpoří také zeleň a lepší využívání vody

V pondělí 11. ledna 2021 schválila vláda 56 miliard na rozvoj regionů, v níž počítá s penězi i pro opatření takzvané modrozelené infrastruktury. Na co je bude možné využít?

Všechny novinky

Ozvěte se nám