English Stali jsme se součástí konsorcia Frank Bold
Chcete vědět více? Přečtěte si náš příběh
Kontakt: +420 545 213 975

Regulace hazardu

Účinně regulovat hazard není v rámci současné legislativy a rozhodovací praxe jednoduché. Některá města volí striktní modely regulace hazardu. Přísně nastavená pravidla však nesmí žádné provozovatele zvýhodňovat či naopak diskriminovat, aby se vyhláška nedostala do konfliktu se zákonem. Obecně závazné vyhlášky mohou být přezkoumány soudem či Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže

Jak lze regulovat hazard

Obce mají omezenou pravomoc způsobů, kterými můžou regulovat provozování hazardních her na jejich území. V zásadě se jedná pouze o omezení hazardu z pohledu územního a časového. 

K regulaci lze využít nejen loterijní zákon, ale především zmocnění podle zákona o obecním zřízení, které nabízí širší možnosti regulace. 

Obce můžou stanovovat plošné zákazy a udělovat z nich individuální výjimky. Tímto způsobem lze dosáhnout lepší kontroly nad činností jednotlivých provozovatelů.

S čím vám můžeme pomoci

  • posoudíme, zda vámi navržený způsob regulace hazardu je v souladu se zákonem
  • doporučíme další právní tipy, jak nastavit účinnou regulaci hazardu ve vaší obci
  • pomůžeme vám sepsat text obecně závazné vyhlášky

Ozvěte se nám

Do dvou pracovních dnů vám pošleme nástin předpokládaných kroků a nabídku právních služeb. Napište nebo zavolejte: jiri.nezhyba@fbadvokati.cz, + 420 775 154 073.

Naše zkušenosti

Pomáháme Liberci i Brnu s vytvořením takového modelu regulace hazardu, který bude v souladu se zákonem a zároveň pomůže účinně omezit provozování loterijních her na území města. 

Podmínky poskytování právních služeb

Partneři