Frank Bold Advokáti a POHO2030: proměna pohornické krajiny Karvinska na území pohybu, chytrých řešení a nové energie

Místo těžby uhlí čistší získávání energie z obnovitelných zdrojů, místo zničené pohornické krajiny obnovená oblast, která je bez bariér a nebezpečí přístupná lidem, místo zapomenutého kouta krajiny světové místo s místem pro festivaly, konference, kulturní i volnočasové aktivity. I takové cíle si dává program, který vznikl na podzim loňského roku, program POHO2030. 

Plán spojil 36 důležitých partnerů jakými jsou Moravskoslezský kraj, města Karviná, Orlová, Havířov, společnosti Moravskoslezské Investice a Development, OKD a.s., Lesy ČR, Asental Land, místní univerzity a další subjekty z řad veřejné i soukromé sféry. Po jejich boku stojí i Frank Bold Advokáti, kteří pro program zpracovávali dokumenty důležité pro spolupráci partnerů.

Novou podobou má získat území sevřené v trojúhelníku mezi Karvinou, Havířovem a Orlovou. Zde byl v minulosti velmi silný vliv těžby uhlí. Právě to bylo podnětem pro revitalizaci celého území. Koncepci rozvoje Pohornické krajiny Karvinska připravil Moravskoslezský kraj a společnost Moravskoslezské Investice a Development. Jejím cílem je do roku 2030 efektivně transformovat danou oblast a využít její potenciál. 


Zničenou pohornickou krajinu Karvinska má proměnit ve světové místo bez bariér využívající čistou energetiku program POHO2030. Po jeho boku stojí i Frank Bold Advokáti. Zdroj: POHO2030

Program POHO2030 je pokračováním, navazuje na zmíněnou koncepci. Aktuálně je rozdělen do pěti prioritních oblastí. Patří k nim například rozvoj infrastruktury pro pěší i cyklisty, propojení krajiny silnicemi a kolejovou dopravou, koordinované řešení důlních areálů a brownfieldů, podpora inovativních projektů. V oblasti je řada lokalit, pro které se plánuje nové využití, např. proměna Karvinského moře na rekreační oblast, využití průmyslových hal bývalého dolu Barbora pro kulturní a volnočasové aktivity, vytvoření návštěvnického centra v srdci oblasti, tj. u kostela sv. Petra z Alkantary. 

Čistá energetika

K výraznému zlepšení životního prostředí a zařazení ekologie a principu udržitelnosti jako přirozené součásti každé ze zvažovaných částí programu v budoucnu přispěje plánované využití inovativních zdrojů energie. Na území mohou vzniknout takzvané smart gridy (inteligentní energetické sítě). V podstatě se jedná ostrovy dodávající energii do menších celků, na něž se dané území rozdělí. Moderní a zajímavý způsob získávání energie tak může nahradit historický způsob jejího získávání pomocí uhlí.

Frank Bold Advokáti a POHO2030

Experti z naší advokátní kanceláře pomáhali nastavit zásady spolupráce mezi jednotlivými subjekty, které jsou do proměny důležité oblasti zapojeny. Při práci na programu, který chce změnit zajeté koleje a dát naději na nový život dosud poničené oblasti, budeme rádi pokračovat i v budoucnu ať už prostřednictvím právních rad nebo zapojením odborníků z Frank Bold Energy pro zajištění služeb v energetickém sektoru.


Chystáte se začít využívat smart grid či inovativní zdroje energie?

Obraťte se na nás

Chystáte se začít využívat smart grid či inovativní zdroje energie?

Situaci s Vámi projednáme a navrhneme nejlepší možná řešení. Zapojíme také odborníky z Frank Bold Energy pro zajištění služeb v energetickém sektoru.

Buďte v obraze

Našim klientům a partnerům pravidelně zasíláme právní články a novinky z různých oblastí. Vaše osobní údaje pečlivě chráníme!

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjemní*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.