Energetické právo

Využití obnovitelných zdrojů a akumulace nám dávají smysl ekonomicky i ekologicky, a proto se na ně dlouhodobě specializujeme. Máme na starost právní agendu desítek klientů - výrobců elektřiny a tepla, investorů projektů na výrobu zelené elektřiny i obchodníků s elektřinou.

Ve firemním žebříčku Právnická firma roku 2021 jsme se v oblasti energetiky stali velmi doporučovanou advokátní kanceláří.

Co pro vás můžeme udělat

Získáme pro vás podporu, na jakou máte nárok

Zastoupíme vás ve sporech, kdy státní orgány zpochybňují výši vašeho nároku na podporu. Také vám pomůžeme bránit se, pokud stát nezákonně zjišťuje výši vašich investičních nákladů nebo po vás požaduje plnění jiných povinností nad rámec zákona.

Prověříme právní stav elektrárny před akvizicí

Chystáte akvizice nové elektrárny? Provedeme pro vás právní prověrku (due diligence) a pomůžeme vyhodnotit rizika či určit kupní cenu připravovaných či existujících energetických projektů. Postaráme se o odstranění zjištěných vad a zajistíme smluvní dokumentaci před uzavřením transakce.

Více o due diligence

Zastoupíme vás při kontrole ze strany SEI nebo ERÚ

Ať jde plnění podmínek uvedení do provozu nebo plnění povinností výrobce při změně rozhodnutí o udělení licence, pohlídáme, aby kontrolní orgán neuplatňoval své pravomoci excesivně a nad rámec účelu prováděné kontroly. Bude-li to nutné, zastoupíme vás ve správním řízení nebo soudním sporu.

Více o kontrolách

Připravíme vás na kontrolu překompenzace

Pomůžeme vám se na kontrolu připravit, zastoupíme vás v jejím průběhu a v případě potřeby i v navazujících řízeních.

Více na téma překompenzace

Postaráme se, aby vaše smlouvy byly bez chyb

Zajistíme pro vás revizi smluv o připojení či dodávce elektřiny a pohlídáme, aby smlouvy obsahovaly férově nastavené podmínky pro obě strany.

Pomůžeme vám využít akumulace

Pomůžeme vám zorientovat se v aktuální evropské i tuzemské legislativě a poradíme vám, v jakém režimu akumulační baterii provozovat, aby vám nehrozily pokuty od Energetického regulačního úřadu

Ozvěte se nám

Do dvou pracovních dnů vám pošleme nástin předpokládaných kroků a nabídku právních služeb.

Obraťte se na nás

 

Naše úspěchy

  • Ve firemním žebříčku Právnická firma roku 2020 jsme se stali doporučovanou advokátní kanceláří v oblasti energetiky a energetických projektů.
  • Přelomového úspěchu jsme dosáhli při zastupování zastupovali klienta z řad provozovatelů FVE, který žádal náhradu škody po státu. Ten musel klientovi doplatit dvouměsíční výpadek v provozu elektrárny, která stát způsobil svým nezákonným rozhodnutím.
  • Pomohli jsme na svět první české virtuální elektrárně se zelenou elektřinou Amper Market.
  • Jen za poslední dva roky jsme pomohli úspěšným akvizicím řady velkých projektů v oblasti obnovitelných zdrojů o celkovém instalovaném výkonu větším než 50 MW.
  • Stáli jsme u vzniku prvního kolektivního systému pro recyklaci solárních panelů, založeného provozovateli FVE.
  • Před Evropským soudem pro lidská práva jsme zastupovali výrobce energie dotčené solární daní. 
  • Stáli jsme u zrodu Czech Green Building Council v České republice, který podporuje inovace v oboru stavebnictví.

„Amper Market již několik let úspěšně buduje inovativní model tzv. virtuální elektrárny, jejíž obrat překračuje 1 miliardu Kč. Právníci Frank Bold pro nás byli důležitými partnery v silně konkurenčním a současně výrazně regulovaném energetickém odvětví. Oceňujeme nejen jejich expertizu v oblasti energetického a obchodního práva, ale i jejich schopnost najít právní řešení pro naše inovativní obchodní plány.“

 

Jan Palaščák
Generální ředitel Amper Market, a.s.

„Frank Bold advokáti nám pomáhají s našimi záměry větrných elektráren, zejména proti šikaně ze strany úřadů v rámci územního plánování a povolování záměrů. Ceníme si na nich zejména odbornosti, vysokého nasazení a neotřelých nápadů, zároveň se s nimi výborně komunikuje. Rozhodně můžeme jejich služby doporučit.“

Jiří Červinka
statutární ředitel Wind Tech, a.s.

„Frank Bold Advokáti nám dlouhodobě pomáhají se správní i obchodní agendou kolem našeho větrného parku a fotovoltaické elektrárny. Jejich znalost nejen energetického a stavebního práva je pro naše podnikání velkým přínosem.“

Michaela Lužová
WEB Větrná energie, s. r. o.

Buďte v obraze o kontrolách překompenzace s naším webem PREKOMPENZACE.EU.

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjemní*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.