Tým Franka Bolda podal připomínky k Návrhu územnímu plánu města Brna

9. 7. 2020 Stavební právo a územní plánování

Aktuálně se připravuje nový územní plán města Brna. Snažíme se o to, aby se jeho obyvatelům žilo dobře, a proto jsme k návrhu podali připomínky týkající se regulace zeleně a modrozelené infrastruktury, která má mimojiné zajišťovat zlepšení zadržování vody ve městě a redukovat tepelné ostrovy pomocí zeleně.

Návrh ÚP zveřejněný magistrátem 24.3.2020 totiž definuje nutnost umístění zeleně v jednotlivých plochách pouze velmi obecně, nezohledňuje rozdíly mezi jednotlivými druhy zeleně zastoupenými na terénu (například mezi využitím stromového, keřového či pouze bylinného patra). Pojem modrozelená infrastruktura je v návrhu územního plánu zmíněn jen sporadicky a prakticky se s ním nepracuje. 

Připomínka se zabývá také požadavkem na minimální zastoupení zeleně i na jiných plochách než jsou plochy pro bydlení,plochy smíšené obytné, plochy zahrádek a plochy pro rekreaci, procentuálním využitím různých druhů zeleně a upravují také konkrétní případy, v nichž není možné zařadit do plochy zeleň na terénu (přičemž uvádí způsoby, jak zeleň na terénu kompenzovat). 

Celé znění připomínky, která byla podle zpracovatelů ÚP nejlépe propracovanou připomínkou k tématu zeleně, si můžete přečíst zde.

 

Čtěte také

24. září 2020 Advokát Jiří Nezhyba promluví v diskuzi Brno: výstavba a nový územní plán

O připravovaném územním plánu Brna, různých typech bydlení i velkých developerských plánech ve městě promluví v diskuzi BRNO: VÝSTAVBA A NOVÝ ÚZEMNÍ PLÁN náš advokát, odborník na stavební právo a územní plánování, Jiří Nezhyba.

18. září 2020 Metodika pro investory v Praze bude jednotná

Výstavba a rozvoj městských částí bude v Praze nově jednodušší. Chaotickou situaci se dosud snažily řešit individuálně některé městské části i Svaz městských částí hlavního města Prahy, s nímž Frank Bold Advokáti ohledně souboru pravidel pro investory spolupracují. Tento týden se však magistrát, svaz i další dotčené městské části shodly na společném postupu a spolupráci.

Všechny novinky

Ozvěte se nám