Energetická krize nahrává rozmachu solárních elektráren. Buďte u toho

Dynamicky se rozvíjející situace na energetickém trhu a jeho prohlubující se krize obrací pozornost čím dál většího počtu odběratelů směrem k alternativním možnostem odběru a především výroby energií.

Do hry se dostávají obnovitelné zdroje energie i pro takzvané samovýrobce, kteří vyrábí elektřinu pro vlastní spotřebu a kteří by její přebytky mohli v budoucnu díky chystané legislativě snadněji prodávat do sítě. Největší zájem mezi lidmi je v tomto směru o fotovoltaické elektrárny na střechách rodinných či bytových domů.

Zájem o solární panely roste. I díky dotacím

Kromě kritické situace na energetickém trhu a zvyšující se ceny za energii nahrává rozmachu solárních panelů také množství dotačních příležitostí, které mohou zájemci pro instalaci elektrárny využít. 

Vláda už spustila pokračování programu Nová zelená úsporám a Národního plánu obnovy nově s podporou fotovoltaických elektráren (FVE). Připravuje se podpora z OP Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost a OP Životní prostředí pokračuje příjmem žádostí o finanční podporu z programu RES+ Modernizačního fondu.

V rámci expertní skupiny Frank Bold vás v případě zájmu vás propojíme s dodavateli pro výstavbu FVE, zpracujeme pro vás žádost o dotaci a provedeme vás licenčním řízením nutným pro zisk licence pro výrobu energie.

Obrátit se na nás můžete i v případě, že řešíte složitější situaci, například při převodu FVE na nového majitele nebo je energetický zdroj předmětem pozůstalostního řízení. Díky naší expertíze v energetickém právu, kterou jsme letos potvrdili oceněním v žebříčku Právnická firma roku, vás zastoupíme ať už jste v roli prodejce, kupujícího, správce pozůstalosti nebo dědice. 

Kromě zájmu o instalaci panelů na vlastních střechách očekáváme také zájem o vznik fotovoltaických elektráren na střechách, které si energetické skupiny pronajmou a jejich majitelům budou následně energii levně dodávat. I v tomto případě vás rádi dovedeme až do cíle celého projektu.

Jak vám pomůžeme situaci řešit

 • Prověříme právní stav elektrárny před převodem na nového majitele a pomůžeme vám vyhodnotit rizika či určit kupní cenu připravovaných či existujících energetických projektů.

 • Postaráme se o odstranění zjištěných vad a zajistíme smluvní dokumentaci před uzavřením transakce.

 • Zajistíme pro vás revizi smluv o připojení či dodávce elektřiny a pohlídáme, aby smlouvy obsahovaly férově nastavené podmínky pro obě strany.

 • Pomůžeme vám zorientovat se v aktuální evropské i tuzemské legislativě a poradíme vám, v jakém režimu akumulační baterii provozovat, aby vám nehrozily pokuty od Energetického regulačního úřadu

 • Díky naší expertíze vás provedeme licenčním řízením také ve složitých případech při úmrtí provozovatele a vlastníka FVE.

Z našich případů

 • Pomohli jsme na svět první české virtuální elektrárně se zelenou elektřinou Amper Market.

 • Jen za poslední dva roky jsme pomohli úspěšným akvizicím řady velkých projektů v oblasti obnovitelných zdrojů o celkovém instalovaném výkonu větším než 50 MW.

 • Před Evropským soudem pro lidská práva jsme zastupovali výrobce energie dotčené solární daní. 

 • Stáli jsme u zrodu Czech Green Building Council v České republice, který podporuje inovace v oboru stavebnictví.

 • Naše klienty z řad výrobců energií, obchodníků s energiemi, provozovatelů distribučních soustav, investorů do OZE, developerů, instalačních společností i konečných odběratelů úspěšně zastupujeme ve sporech vedených před ERÚ.

 • Máme rozsáhlé zkušenosti s licenčním řízením i se zajištěním plynulého převodu licence při prodeji FVE.

Zajistíme pro Vás licenční řízení či převod fotovoltaické elektrárny

Obraťte se na nás

Buďte v obraze

Našim klientům a partnerům pravidelně zasíláme právní články a novinky z různých oblastí. Vaše osobní údaje pečlivě chráníme!

Ozvěte se nám. Jsme Váš partner pro správná rozhodnutí

Poskytnete nám základní informace

Stačí stručně popsat situaci, kterou právě řešíte, vyplnit kontaktní údaje a odeslat formulář níže.

Dohodneme si podmínky spolupráce

Zavoláme Vám, nebo se ozveme e-mailem, probereme detaily možné spolupráce a připravíme nabídku.

Pustíme se do práce

Pokud se rozhodnete využít našich služeb, uděláme vše pro úspěšné vyřešení vašeho případu.

S čím potřebujete pomoci*

Vaše jméno a příjemní*

Váš telefon*

Ulice a č.p., město*

Váš e-mail*

Poptávám placenou právní službu a potvrzuji, že souhlasím s podmínkami poskytování právních služeb

Přečtěte si, jak nakládáme s osobními údaji zde.