Oslovte různé investory díky přípravě více druhů dluhopisů

18. 9. 2020 Petr Kocmánek Michal Hloušek Finanční právo Emise dluhopisů

Dluhopisy jsou velice variabilní investiční nástroj. Jako emitentům vám v rámci jedné emise umožní  nabízet více druhů dluhopisů, které se liší jedním nebo více parametry.

Hned tři druhy dluhopisů jsme připravovali pro klienta, který podniká v oblasti nemovitostí a realizace wellness center v zahraničí a který měl zájem oslovit jednou emisí různé skupiny investorů.

Druhy připravovaných dluhopisů:

  • BASIC s předpokládaným splacením dluhopisu po třech letech a s výnosem 6 % p.a.;

  • STANDARD s předpokládaným splacením dluhopisu po šesti letech a s výnosem 9 % p.a., spolu s možností mimořádného splacení po třech letech na žádost vlastníka dluhopisu;

  • EXCLUSIVE se splatností deset let a s výnosem 11 % p.a., spolu s možností mimořádného splacení po šesti letech na žádost vlastníka dluhopisu.

Takové nastavení umožnilo klientovi v rámci jedné emise oslovit různé skupiny investorů. Zároveň rozložilo splatnost dluhopisů v čase, což může být velmi užitečné z pohledu cashflow.


S přípravou různých druhů dluhopisů v rámci jedné emise jsme pomohli klientovi, který podniká v oblasti nemovitostí a realizace wellness center. Díky více variantám dluhopisů mohl oslovit různé skupiny investorů. Ilustrační fotografie.

Dluhopisy – či různé druhy dluhopisů v rámci jedné emise – lze spojovat také s různými prémiemi nebo s nimi spojit například právo na nabytí majetkové účasti na emitentovi, což může být zajímavé zejména pro start-upy.


Chystáte se na emisi dluhopisů?

Obraťte se na nás

Petr Kocmánek

Právník

Chystáte se k vydání dluhopisů?

Provedeme Vás procesem vydání dluhopisů – poradíme s nastavením parametrů dluhopisu, připravíme veškerou dokumentaci a vyřídíme formality.

Obraťte se na nás

Ozvěte se nám