Novinky

15. ledna 2021 Webinář: Jak přihlásit OZE projekt do předregistrační výzvy Modernizačního fondu

Jan Šrytr z Frank Bold Energy v praktickém workshopu 20. ledna od 10 hodin ukáže, jak se přihlásit do tzv. předregistrační výzvy, která je podmínkou pro získání dotace na obnovitelné zdroje z Modernizačního fondu.

14. ledna 2021 Vláda schválila 56 miliard na rozvoj regionů. Podpoří také zeleň a lepší využívání vody

V pondělí 11. ledna 2021 schválila vláda 56 miliard na rozvoj regionů, v níž počítá s penězi i pro opatření takzvané modrozelené infrastruktury. Na co je bude možné využít?

30. prosince 2020 7 věcí roku 2020, na které jsme ve Frank Bold Advokáti pyšní

Uplynulý rok byl pro všechny náročný, a přestože i my ve Frank Bold jsme museli čelit dopadům pandemie covid-19, nepřestali jsme hájit zájmy našich klientů, zapojili jsme se do zvládání celospolečenské krize bezplatným právním poradenstvím a rozvíjeli projekty, u kterých věříme, že mají šanci posunout Česko dopředu. Tady je výběr sedmi věcí, na které jsme opravdu pyšní.

18. prosince 2020 Jihlava otevřela cestu pro udržitelné stavitelství. Zastupitelstvo schválilo Zásady pro spolupráci s investory

Zásady pro spolupráci s investory dnes na svém zasedání schválilo zastupitelstvo města Jihlavy. Dokument, který město začne používat od 5. ledna 2021, podrobně upravuje jednání města s developery v rámci příprav stavebních projektů. Zásady zároveň stanovují pro developery investiční příspěvky, které město použije na vybudování veřejné infrastruktury. Jihlava se tak stává prvním statutárním městem, které přijalo taková pravidla.

17. prosince 2020 Brno bude mít nová pravidla pro regulaci zeleně

Vytvořit kvalitnější regulaci zeleně na území města Brna a zdůraznit roli takzvané modrozelené infrastruktury v návrhu nového územního plánu je cílem spolupráce, na níž se v polovině prosince město Brno dohodlo s advokátní kanceláří Frank Bold Advokáti. První část prací zahrnující mimo jiné jednání s experty a zástupci spolků a neziskových organizací probíhala už letos a podle nově uzavřené rámcové dohody bude šířeji pokračovat také v příštích dvou letech.

14. prosince 2020 Advokát Pavel Černý promluvil v reportáži České televize o znečištěném ovzduší v Ostravě

Znečištěnému ovzduší ostravských Bartovic a Radvanic se věnovala Česká televize v pořadu Nedej se. V reportáži, která se věnovala nadměrnému znečištění vzduchu i jeho příčinám, promluvil i advokát Frank Bold Advokáti Pavel Černý. 

7. prosince 2020 Provozovatelé pozor. Čeká vás sektorové šetření přiměřenosti podpory energetických výroben v provozu od roku 2010

Na kontrolu přiměřenosti podpory, takzvanou kontrolu překompenzace, se v nejbližší době  musí připravit provozovatelé těch energetických výroben, které byly uvedeny do provozu v roce 2010. Podle dostupných zpráv totiž v blízké době započne tzv. sektorové šetření Ministerstva průmyslu a obchodu, které bude zaměřeno právě na tyto výrobny.

4. prosince 2020 Video: Diskuze o udržitelných městech a zásadách pro developery ukázala trendy v rozvoji obcí

Jak utvářet města tak, aby byl život v nich příjemný pro lidi, kteří hledají nejen místo k bydlení, ale také odpovídající dopravní a technickou infrastrukturu a občanskou vybavenost? Právě tím se zabývala online konference Developer a město pořádaná 1. prosince Národní sítí Zdravých měst ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT a Frank Bold Advokáty. 

Ozvěte se nám