Články

Proč se věnovat tomu, co přináší připravovaný územní plán města Brna?

15. 5. 2020, 13:06 Jiří Nezhyba Stavební právo a územní plánování

Návrh nového územního plánu města Brna, který již zveřejnil Magistrát města Brna, by měl nahradit stávající územní plán platný již od roku 1994. Do 30.6.2020 se může veřejnost zapojit do procesu přípravy územního plánu a uplatňovat námitky a připomínky. Jaké změny zavádí návrh nového územního plánu města Brna oproti stávajícímu?

Nový stavební zákon: změny v plánovacích smlouvách a smlouvách obcí s developery

5. 3. 2020, 13:55 Jiří Nezhyba Pavel Černý Stavební právo a územní plánování

Návrh nového stavebního zákona přináší nejen úpravu plánovacích smluv, ale zejména právně ukotvuje stále častější praxi, kdy obce uzavírají s developery nejrůznější smlouvy, na jejichž základě jim investor přispívá na veřejnou infrastrukturu, občanskou vybavenost či zajištění veřejných služeb.

Developerské smlouvy jako nástroj odpovědného developmentu

28. 2. 2020, 12:19 Pavel Franc Stavební právo a územní plánování

Před více než 10 lety do České republiky dorazilo udržitelné stavebnictví, které se soustředí na energetickou úspornost, pasivní standard a technologická řešení. Po uplynutí jedné dekády přichází navazující trend odpovědného developmentu.

Frank Bold podporuje odpovědný development

18. 2. 2020, 15:23 Pavel Franc Stavební právo a územní plánování

Začínali jsme jako studenti práv hájící občany i spolky před dlouhodobě neudržitelnými stavebními projekty. Od té doby utekla spousta času a konečně přichází doba, kdy jsou bezohledné projekty společensky nepřijatelné. Developeři začínají stavět s ohledem na okolí. Zastupujeme zájmy těch developerů, kteří nabízí projekty s vysokou kvalitou bydlení a udržitelným přístupem k okolí stejně jako hájíme zájmy občanů a samospráv.

Upravená koncepce stavebního zákona přinese to, co všichni nechtěli: zmatek a prodloužení lhůt

13. 2. 2020, 15:11 Pavel Černý Jiří Nezhyba Stavební právo a územní plánování

Ministerstvo pro místní rozvoj a premiér Andrej Babiš dohodli se se Svazem měst a obcí ČR dohodli na podstatné změně koncepce návrhu nového stavebního zákona. V návaznosti na tento krok od přípravy zákona odstoupila Hospodářská komora ČR. Snaha o ústupky kritikům, pokud směřují proti některým ze základních koncepčních prvků návrhu zákona, povede k zásadním komplikacím.

Účast Franka Bolda na přípravě dílčích částí paragrafového znění nového stavebního zákona

12. 12. 2019, 11:42 Pavel Franc Stavební právo a územní plánování

V listopadu byl zveřejněn návrh nového stavebního zákona, na němž se podíleli i Frank Bold Advokáti. Do Vánoc je možné k návrhu podávat připomínky, do konce ledna by jej měla projednat vláda.

Jaké je paragrafové znění nového stavebního zákona?

12. 12. 2019, 11:13 Pavel Černý Stavební právo a územní plánování

Aktuálně zveřejněný návrh paragrafového znění nového stavebního zákona má přinést zásadní změny v oblasti povolování staveb i územního plánování. Frank Bold Advokáti, kteří se na přípravě částí návrhu podíleli, pro vás shrnují jeho nejdůležitější aspekty.

Frank Bold Advokáti demytizují nový stavební zákon

5. 12. 2019, 16:03 Pavel Franc Stavební právo a územní plánování

Nový stavební zákon vyvolává řadu rozporuplných reakcí a kritiky od nestandardního procesu pořizování zákona po všechny limity a rizika, které jeho rekodifikovaná verze má a bude mít. Nepodloženou kritiku schytal i v rámci úprav tzv. plánovacích smluv. Vznikla tak řada mýtů a dohadů, tak je na čase začít demytizovat.

Ozvěte se nám