Články

Video: Jak přihlásit FVE projekt do předregistrační výzvy

21. 1. 2021, 10:34 Jan Šrytr Energetické právo

Na stavbu šetrných energetických zdrojů je možné získat financování z Modernizačního fondu, který do roku 2030 postupně nabídne až 150 miliard na energetiku. Už jen do 1. února 2021 je však možné se přihlásit do předregistrační výzvy, která je předpokladem pro úspěch v budoucích ostrých výzvách. Hlásit se mohou fyzické osoby, firmy, samosprávy i SVJ.

Na první krok k získání dotace na obnovitelné zdroje je čas jen do konce ledna. Využijte online nástroj zdarma

15. 1. 2021, 09:09 Energetické právo

Přeměně české energetiky směrem k většímu využívání obnovitelných zdrojů a komunitní energetiky má pomoci Modernizační fond. Aby zájemci o dotaci v dosud nejžádanějším programu č. 2, Nové obnovitelné zdroje (RES+), mohli žádost o finance podat, musí se během ledna přihlásit do tzv. předregistračních výzev. Možnost mají do 1. února 2021.Využít k tomu mohou zdarma online nástroj vyvinutý expertní skupinou Frank Bold.

Dotace pro energetiku: Nepropásněte předregistraci projektů

18. 12. 2020, 11:38 Energetické právo

Zvažujete žádost o dotaci z Modernizačního fondu? Všichni, kteří zvažují realizaci energetických projektů by měli zpozornět. Do 1. února 2021 běží předregistrační výzva. Kdo ji propásne, může ohrozit své šance na získání dotace.

Energetické společenství: Recept na levnější a udržitelnou energii nejen pro obce

25. 11. 2020, 19:27 Anna Francová Martin Maňák Energetické právo

O snaze decentralizovat českou energetiku se v poslední době mluví čím dál tím více. Jednou z možností, jak jí dosáhnout, je samostatná výroba elektřiny prostřednictvím energetického společenství či komunity. Jejich podoba je v praxi velmi rozmanitá. Mohou vznikat na úrovni bytových domů, sousedských čtvrtí, panelových sídlišť I celý měst a obcí. Věnují se také řadě různých činností na energetickém trhu - od výroby elektřiny přes její skladování až po poskytování flexibility sítě

Frank Bold Advokáti a POHO2030: proměna pohornické krajiny Karvinska na území pohybu, chytrých řešení a nové energie

22. 9. 2020, 11:33 Hana Sotoniaková Energetické právo

Místo těžby uhlí čistší získávání energie z obnovitelných zdrojů, místo zničené pohornické krajiny obnovená oblast, která je bez bariér a nebezpečí přístupná lidem, místo zapomenutého kouta krajiny světové místo s místem pro festivaly, konference, kulturní i volnočasové aktivity. I takové cíle si dává program, který vznikl na podzim loňského roku, program POHO2030. Plán spojil 36 důležitých partnerů a po jejich boku stojí i Frank Bold Advokáti.

Provozovatelé FVE se brání recyklačním poplatkům

3. 9. 2020, 08:12 Lucie Benešová Martin Maňák Energetické právo

V poslední době se na nás obracejí provozovatelé FVE ohledně nároku na náhradu škody po státu za uhrazené recyklační poplatky. Podle nás škoda vznikla tím, že Česká republika do svého právního řádu nesprávně transponovala směrnici Evropského parlamentu a Rady o odpadních elektrických a elektronických zařízeních. V ČR tedy nyní platí povinnost úhrady recyklačních poplatků provozovateli solárních elektráren, což je nesprávný postup. 

150 miliard i na obnovitelné zdroje energie: jak je využít?

1. 9. 2020, 08:28 Petr Jelínek Energetické právo

V rámci svých klimatických závazků začne stát podporovat odstavování uhelných elektráren a tepláren a jejich nahrazování obnovitelnými zdroji. Jedním z prostředků k dosažení uhlíkové neutrality ČR v roce 2050 má být i připravovaný Modernizační fond.

Mají provozovatelé FVE povinnost provádět jejich pravidelné revizní kontroly i v době nouzového stavu?

13. 5. 2020, 09:15 Lucie Benešová Energetické právo

V souvislosti s probíhající pandemií koronaviru, vyhlášením nouzového stavu a všech souvisejících opatření se mohou provozovatelé FVE potýkat s otázkou, zda mají i za dobu nouzového stavu povinnost provádět jejich pravidelné revizní kontroly.

Všechny články

Ozvěte se nám