Články

Prémie k dluhopisu: motivujte investory

10. 9. 2020, 08:12 Petr Kocmánek Michal Hloušek Finanční právo Právo pro podnikání

K úpisu dluhopisů mohou chtít emitenti motivovat budoucí investory různými benefity, které jim nabídnou vedle standardního úrokového výnosu. Právě tyto na první pohled výhodné benefity však mohou obsahovat nejrůznější úskalí a v konečném důsledku vést až ke snížení důvěry potenciálních investorů. Stejná situace mohla v budoucnu hrozit i našemu klientovi, který podniká ve strojírenství a jehož příběh vám přinášíme.

Zaměstnání cizinců: využijte zaměstnaneckou či modrou kartu

9. 9. 2020, 09:08 Hana Římanová Právo pro podnikání

Zaměstnanecká karta je povolení k dlouhodobému pobytu cizince ze země mimo EU na území České republiky za účelem zaměstnání. Proces jejího získání může být zdlouhavý. Usnadní vám jej důkladná příprava všech potřebných podkladů.

Využijte pro emisi svých dluhopisů agenta pro zajištění

7. 9. 2020, 08:24 Petr Kocmánek Michal Hloušek Finanční právo Právo pro podnikání

Korporátní dluhopisy jsou většinou vnímány jako rizikový investiční nástroj. Jako emitent je však můžete zajistit zástavním právem nebo jiným druhem zajištění. Pokud tedy nedokážete dluhopisy splatit, získají vlastníci dluhopisů své peníze zpět ze zajištění. Pro tyto účely se využívá institut agenta pro zajištění.

Typy spin-off společností: čím se liší a kterou vybrat?

13. 8. 2020, 10:31 Lucie Smolka Právo pro podnikání Právo ICT

Spin-off společnost je obchodní společnost určená ke komercializaci výsledků výzkumné činnosti. Jedná se v podstatě o vědeckovýzkumný start-up. Rizika i komerční aktivity se jejím založením z výzkumné sféry přesunou do sféry komerční. Svůj podíl v ní má často výzkumná organizace a investor ze soukromého sektoru.

5 věcí, na které si při akvizici developerského projektu dát pozor

25. 6. 2020, 13:19 Jan Kubala Právo pro podnikání

Podlimitní emise dluhopisů: 5 aspektů na které si dát pozor

22. 6. 2020, 14:08 Petr Kocmánek Michal Hloušek Finanční právo Právo pro podnikání

V návaznosti na emisi dluhopisů se často u našich klientů setkáváme i s dotazem na možnost inzerovat své dluhopisy na svých webových stránkách a prodávat je on-line. Jak na to a jaké jsou podmínky?

Korporátní dluhopisy jako nástroj překlenutí výpadku příjmů

19. 6. 2020, 10:14 Petr Kocmánek Právo pro podnikání Finanční právo

Mnoho fungujících podniků zasáhl v uplynulém půl roce koronavirus a s ním spojená krizová opatření. Podnikatelé museli odložit plánované investice a nyní často chybí prostředky i na běžný provoz. Řešením může být emise korporátních dluhopisů.

Zákony o odkladu nájemného pouze přesunují dopady epidemie koronaviru z nájemců na pronajímatele

11. 5. 2020, 11:42 Petr Bouda Právo pro podnikání

Zmírnit dopady koronaviru na nájemce prostor sloužících k podnikání a bytů mají zákony o odkladech nájmů, které jsou účinné od 27. 4. 2020. Podle nich nemohou nájemníci bez příjmů  dostat výpověď z nájmu bytu či provozovny, pokud v důsledku epidemie nebudou schopni platit nájemné. Nejdéle však do konce července, respektive června v případě nájemců provozoven. Dlužné nájemné musí splatit do konce letošního roku. 

Ozvěte se nám