Články

Program Antivirus: podmínky a postup při žádání o náhrady mezd zaměstnanců

1. 4. 2020, 16:01 Lucie Straková Právo pro podnikání

Program Antivirus, jehož podmínky představil vláda, má zaměstnavatelům částečně kompenzovat náhrady mezd zaměstnancům za dobu překážek v práci, vyvolaných karanténními a krizovými opatřeními a souvisejícími hospodářskými dopady na podnikání. Týká se těch podniků, které byly díky nařízením vlády nuceny uzavřít provoz a rovněž těch, kterým se z důvodu zavedených opatření výrazně snížily tržby a bez příspěvku by byly nuceny ukončit činnost. 

Uzavírání smluv a koronavirus: Na co si dát pozor?

31. 3. 2020, 12:06 Právo pro podnikání

Epidemie koronaviru běžný život Čechů ochromila, ale nezastavila. Patříte-li k těm, kteří potřebují v současné krizi řešit uzavírání smlouvy, tady je několik důležitých věcí, na které byste měli myslet. Podělíme se s vámi i o vzorovou doložku smlouvy, která se bude hodit!

Zaměstnávání cizinců: na co by měl zaměstnavatel myslet?

6. 3. 2020, 12:29 Právo pro podnikání

Zaměstnávání cizinců z třetích zemí je zpravidla administrativně náročnější než zaměstnání občana České republiky, případně Evropské unie. Je totiž potřeba dodržet zákonem striktně daný postup. Přesto by administrativní proces neměl zaměstnavatele od zaměstnání cizinců odradit, neboť tak mohou přijít o cenné a kvalitní pracovní síly.

Jak financovat firmu prostřednictvím dluhopisů

5. 2. 2020, 10:18 Petr Kocmánek Právo pro podnikání

V poslední době u firem roste obliba korporátních dluhopisů jako dostupné  cesty k získání financí. Ty jsou nabízeny čím dál více i začínajícími společnostmi a start-upy a je o ně značný zájem i ze strany investorů. Ve srovnání s výnosy dluhopisů vydávaných státem nebo jinými investičními příležitostmi je totiž jejich úrok často o poznání zajímavější.

Komu smí emitent nabízet své firemní dluhopisy

18. 1. 2020, 09:03 Petr Kocmánek Michal Hloušek Právo pro podnikání

Jestliže uvažujete o emisi dluhopisů, možná jste už narazili na ne zcela triviální otázku, jaké má emitent možnosti při hledání investorů. Pokusíme se ji osvětlit.

Kdy a jak využije společnost s ručením omezeným příplatkovou povinnost?

14. 1. 2020, 14:07 Hana Římanová Právo pro podnikání

Existuje několik možností, jak může společnost překonat nepříznivé hospodářské období a potřebu rychlého financování. Jednou z nich je také tzv. příplatková povinnost společníků mimo základní kapitál společnosti.

Jaké jsou důležité změny v zákonech v roce 2020?

13. 1. 2020, 15:54 Hana Římanová Právo pro podnikání

V letošním roce nás čekají některé důležité změny v zákonech. Pracuje se na změně zákona o obchodních korporacích, mění se výše minimální a zaručené mzdy a spustí se třetí a čtvrtá vlna elektronické evidence tržeb. Frank Bold Advokáti přináší souhrn toho nejdůležitějšího, na co se letos připravit.

Pracovní smlouva: checklist pro zaměstnavatele

22. 11. 2019, 01:51 Jitka Mihulková Právo pro podnikání

Dobrá pracovní smlouva by měla být dostatečně určitá, aby předcházela sporům a nejasnostem ve vztahu se zaměstnanci. Co to konkrétně znamená? Zde je 10 základních bodů, v nichž se v praxi chybuje.

Ozvěte se nám