Články

Zajistit dluhopisy můžete i budoucím majetkem

25. 9. 2020, 17:32 Petr Kocmánek Michal Hloušek Finanční právo

Ačkoliv jsou většinou dluhopisy vnímány jako rizikový investiční nástroj, je možné  hrozbu rizika snížit zajištěním dluhopisů. Ty je možné zajistit i budoucím majetkem jako jsme se s tím už setkali u klienta, který měl připravený developerský projekt a chtěl jej financovat prostřednictvím zajištěných dluhopisů.

Oslovte různé investory díky přípravě více druhů dluhopisů

18. 9. 2020, 09:00 Petr Kocmánek Michal Hloušek Finanční právo

Dluhopisy jsou velice variabilní investiční nástroj. Jako emitentům vám v rámci jedné emise umožní  nabízet více druhů dluhopisů, které se liší jedním nebo více parametry.

Prémie k dluhopisu: motivujte investory

10. 9. 2020, 08:12 Petr Kocmánek Michal Hloušek Finanční právo Právo pro podnikání

K úpisu dluhopisů mohou chtít emitenti motivovat budoucí investory různými benefity, které jim nabídnou vedle standardního úrokového výnosu. Právě tyto na první pohled výhodné benefity však mohou obsahovat nejrůznější úskalí a v konečném důsledku vést až ke snížení důvěry potenciálních investorů. Stejná situace mohla v budoucnu hrozit i našemu klientovi, který podniká ve strojírenství a jehož příběh vám přinášíme.

Využijte pro emisi svých dluhopisů agenta pro zajištění

7. 9. 2020, 08:24 Petr Kocmánek Michal Hloušek Finanční právo Právo pro podnikání

Korporátní dluhopisy jsou většinou vnímány jako rizikový investiční nástroj. Jako emitent je však můžete zajistit zástavním právem nebo jiným druhem zajištění. Pokud tedy nedokážete dluhopisy splatit, získají vlastníci dluhopisů své peníze zpět ze zajištění. Pro tyto účely se využívá institut agenta pro zajištění.

Podlimitní emise dluhopisů: 5 aspektů na které si dát pozor

22. 6. 2020, 14:08 Petr Kocmánek Michal Hloušek Finanční právo Právo pro podnikání

V návaznosti na emisi dluhopisů se často u našich klientů setkáváme i s dotazem na možnost inzerovat své dluhopisy na svých webových stránkách a prodávat je on-line. Jak na to a jaké jsou podmínky?

Korporátní dluhopisy jako nástroj překlenutí výpadku příjmů

19. 6. 2020, 10:14 Petr Kocmánek Právo pro podnikání Finanční právo

Mnoho fungujících podniků zasáhl v uplynulém půl roce koronavirus a s ním spojená krizová opatření. Podnikatelé museli odložit plánované investice a nyní často chybí prostředky i na běžný provoz. Řešením může být emise korporátních dluhopisů.

Návrh zákona o odkladu nájemného pouze přesune dopady epidemie koronaviru z nájemců na pronajímatele

9. 4. 2020, 12:28 Petr Bouda Právo pro podnikání Finanční právo

Zmírnit dopady koronaviru na nájemce prostor sloužících k podnikání a bytů, měly dva vládní návrhy zákona, které včera projednala Poslanecká sněmovna. Poslanci se po dlouhém jednání shodli, že nájemníci bez příjmů nemůžou dostat výpověď bytu či provozovny, pokud v důsledku epidemie nebudou schopni platit nájemné.

Jak financovat firmu prostřednictvím dluhopisů

5. 2. 2020, 10:18 Petr Kocmánek Právo pro podnikání Finanční právo

V poslední době u firem roste obliba korporátních dluhopisů jako dostupné  cesty k získání financí. Ty jsou nabízeny čím dál více i začínajícími společnostmi a start-upy a je o ně značný zájem i ze strany investorů. Ve srovnání s výnosy dluhopisů vydávaných státem nebo jinými investičními příležitostmi je totiž jejich úrok často o poznání zajímavější.

Všechny články

Ozvěte se nám