Compliance program

Pomůžeme vám ochránit vaše podnikání správným nastavením právních vztahů uvnitř a vně vaší organizace prostřednictvím compliance programu. Ten slouží jako prevence trestní odpovědnosti společnosti, odpovědnosti statutárních orgánů za škodu a korupčního nebo jiného nežádoucího jednání zaměstnanců. Současně vám také navrhneme, co ve vztahu k právním předpisům zlepšit a čemu se naopak úplně vyhnout.

Co vám compliance program přinese

  • Lepší transparentnost fungování vaší organizace.
  • Vyšší povědomí pracovníků o pravidlech pro výkon jejich práce a s tím související odpovědnosti.
  • Účinnou prevenci, identifikaci, řešení a eliminaci nežádoucích jevů.
  • Spolehlivý nástroj ochrany vašeho podnikání, a to včetně snížení rizika správní nebo trestní odpovědnosti vaší organizace.

Kontaktujte nás

Co pro vás můžeme udělat

Probereme s vámi stávající nastavení oprávnění a odpovědnosti jednotlivých pracovníků, problémy, rizika a specifika vaší činnosti.

Prověříme pro vás stávající nastavení právních vztahů uvnitř a vně vaší organizace. Týká se to pracovněprávních vztahů,, včetně vnitřních předpisů i  smluvních vztahů s obchodními partnery.

Identifikujeme a projednáme rizika vyplývající z konzultace s vámi a z prověřených dokumentů. Současně vám pomůžeme odhalit i další potenciální rizika.

Navrhneme Vám vhodná opatření, jimiž budou zejména

  • revize právních vztahů uvnitř a vně vaší organizace,
  • návrh regulace oprávnění  a odpovědnosti jednotlivých pracovníků,
  • příprava etického kodexu společnosti, který bude prevencí neetického nebo dokonce protiprávního jednání pracovníků organizace,
  • uspořádání školení jak pro zaměstnance, tak pro vedení organizace,

Další možná opatření můžeme případně ušít na míru přímo vaší společnosti.

Napište nám nebo zavolejte

Cenu právních služeb sjednáváme individuálně, a to v závislosti na rozsahu compliance programu.

Jak probíhá spolupráce

Do 2 pracovních dnů vám potvrdíme objednávku, učiníme nabídku a vyžádáme si od vás podklady. Po jejich prostudování se vám ozveme s návrhem dalšího postupu.

Průběžné výstupy vám budeme posílat e-mailem, detaily případně objasníme telefonicky, přes Skype nebo osobně. Budete mít přehled, co pro vás právě děláme a proč. Na otevřenosti si zakládáme, máme ji i ve svém etickém kodexu. Po skončení práce vám kontrolně zavoláme, případně zkonzultujeme vaše další potřeby nebo postup při zavádění compliance programu.

Ozvěte se nám