Články

SEI znovu přebírá kontrolní pravomoc v oblasti provozní podpory OZE - co dělat při její kontrole?

14. 2. 2019, 15:40 Filip Nečas Zastoupení při kontrole SEI a ERÚ Obrana před nezákonným postupem státu Kontroly překompenzace Energetika

Státní energetická inspekce dle svého prohlášení od roku 2019 znovu obnoví činnost v oblasti cenových kontrol při výplatě podpory výroby elektřiny z podporovaných zdrojů energie. Jak postupovat v případě, že SEI zahájí kontrolu ve vaší výrobně?

Nové informační povinnosti výrobců v novele ZPOZE

12. 2. 2019, 15:18 Filip Nečas Energetika Zastoupení při kontrole SEI a ERÚ Kontroly překompenzace Obrana před nezákonným postupem státu

Zákon o podporovaných zdrojích energie (ZPOZE), respektive návrh jeho novely, je ve fázi po ukončení připomínkového řízení. Kromě stěžejních témat, jako je nová provozní podpora a kontroly překompenzace, přináší pro některé výrobce také dvě nové informační povinnosti.

Případ restituce ve slepé uličce úspěšně vyřešen

10. 4. 2017, 12:32 Pavel Černý Soudní spory a vyjednávání Obrana před nezákonným postupem státu

Pomohli jsme našemu klientovi získat pozemky, o které žádal více než deset let. Soud nám dal plně za pravdu: restituce nemůže skončit na tom, že stát není schopný nabídnout vhodné náhradní pozemky a jinou dohodu odmítá. 

Konec pozemkových restitucí od roku 2018

3. 2. 2017, 15:34 Pavel Černý Stavební právo a územní plánování Obrana před nezákonným postupem státu

Nevypořádané restituční nároky bude stát od roku 2018 uspokojovat pouze finančně, ne už prostřednictvím náhradních pozemků. 

Přiznávání odkladného účinku žalob proti správnímu rozhodnutí

24. 8. 2015, 14:31 Pavel Černý Stavební právo a územní plánování Povolování staveb Obrana před nezákonným postupem státu

Známé „my máme pravdu, oni mají stavbu“, neboli stav, kdy organizacím napadajícím nějakou stavbu z důvodu jejích negativních dopadů na životní prostředí, dá  soud za pravdu, ale stavba už stojí, by se mohlo postupně stát minulostí.

Vyhráli jsme na Ostravsku spor o právo na čisté ovzduší

23. 2. 2015, 15:49 Pavel Černý Právo životního prostředí Soudní spory a vyjednávání Obrana před nezákonným postupem státu

Krajský soud v Ostravě rozhodl, že Moravskoslezský kraj pochybil, když nezavedl účinná krátkodobá opatření k ochraně ovzduší pro ostravský městský obvod Radvanice a Bartovice.

Judikát: náhrada škody způsobené při výkonu veřejné moci

9. 10. 2014, 18:05 Pavel Černý Obrana před nezákonným postupem státu Soudní spory a vyjednávání

Ústavní soud nedávno rozhodl, že žalobce nemusí dokazovat přesnou výši škody, která mu vznikla kvůli nezákonnému rozhodnutí či nesprávnému úřednímu postupu.

Stížnost na amnestii podána – jak bude soud postupovat?

2. 4. 2014, 11:10 Pavel Černý Soudní spory a vyjednávání Obrana před nezákonným postupem státu

Po zamítnuté ústavní stížnosti jsme za klienta, kterého společnost Private Investors připravila o půl milionu korun, podali stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva.

Ozvěte se nám